تیم فجر امیراباد

بنام خدا

 

تیم فجر بختیاری افتخار آفرید

     روستای امیر آباد در دشت زرین(زری) و در حدود 15کیلومتری شهر چلگرد، مرکز شهرستان کوهرنگ قرار دارد.مردم این روستا از فامیل(تش) سلجوقی و از طایفه پبدنی بختیاری هستند. فرزندان برومند خطه دلاورخیز بختیاری در عرصه ورزش افتخار آفریدند و با حداقل امکانات و بدون حمایت و کمک های مالی توانستند به مقام ها و جایگاه های ارزنده ای از ورزش استان چهارمحال بختیاری دست یابند.

     فوتبالیست های جوان طایفه پبدنی بختیاری بدون چشمداشت های مادی با تحمل کمبود و سختی های فراوان مایه افتخار و مباهات قوم و تبار خویش گردیده اند. ما به این جوانان سرافراز و پیروزمند و دیگر ورزشکاران موفق و تلاشگر تبار بختیاری می بالیم و به وجود سرافراز و ارزشمندشان، مفتخریم.

     گزارش تیم موفق و پیروز فجر امیرآباد را جناب آقای ظاهر سلجوقی پبدنی، دانشجوی موفق و تحصیلکرده و عضو تیم مذکور ارسال نمودند که صمیمانه از این برادر عزیز و ارجمند تقدیر و تشکر کرده و موفقیت بیشتر ایشان و مربی و هم تیمی های پیروزمند وی را از خداوند متعال خواستارم. کسب قهرمانی و نایب قهرمانی تیم فجر در مقاطع و مسابقات مختلف را نیزبه همه برادران غیرتمند و ورزشکار ارجمند در آن تیم  و خانواده های گرامی و بزرگوار آنان تبریک عرض می نمایم.

      با امید پیروزی های مستمر و بیشتر فرزندان بختیاری در عرصه های مختلف میهن عزیزمان . حسین عبدالهی پبدنی

گزارش ارسالی  توسط جناب آقای ظاهر سلجوقی

اسامی اعضاء تیم فجر:

ایستاده از راست : میثم سلجوقی- ظاهرسلجوقی- حجت سلجوقی- سعید سجوقی- طاهرسلجوقی- احمد سلجوقی-نورالله سلجوقی- عزیز سلجوقی (مربی)

 

نشسته از راست : صادق سلجوقی-  قاسم  سلجوقی- نصرت سلجوقی- داوود سلجوقی- داریوش-سجاد

 

 

 

 

 

 

 

 

     حضور مقتدرانه تیم فوتبال فجر امیر آباد و بازیکنان این تیم در لیگ های فوتبال شهرستان ، استانی و کشوری سال83، تیم روستای امیر آباد با نام فجر امیر آباد به طور رسمی فعالیت فوتبال چمنی را از تابستان 83 و با همت آقای علی سلجوقی و سیف الله سلجوقی و با خرید امتیاز لیگی آغاز کرده و به فعالیت خود در این زمینه ادامه داد که در همین فصل و اولین حضور خود در بازیها، به دلیل عدم آشنایی بازیکنان این تیم با زمین چمن، نتوانست موفقیتی را که در زمینهای خاکی این شهرستان بدست آورده بود را در زمین چمن تکرار کند. حاصل کار حضور این تیم در سال اول در لیگ، سقوط به لیگ پایین تر (لیگ دسته یک) و مصدوم شدن چند تن از بازیکنان کلیدی این تیم فقط به علت عدم آشنایی با بازی در زمین چمن بود، اما این پایان کار این تیم نبود بلکه در فصل جدید، حضور خود در لیگ دسته یک ،قدرت و تکنیک خود را به رخ همگان کشید بطوری که تماشاگران زیادی را برای تماشای بازیهای زیبا و تماشاگر پسند خود به ورزشگاه کشاند و بازیهای چشم نوازی را به نمایش گذاشته و توانست با پشت سر گذاشتن تمامی حریفان قوی،به مقام قهرمانی و کسب مقام بهترین تیم شهرستان وکسب عنوان تیم اخلاق دست یابد. با کسب این افتخارات به کار خود در این لیگ پایان داده تا  این موفقیت مقدمه ای باشد برای شروع بازی های آینده و حضور در لیگ های برتر سالهای آتی. درهمین فصل از سابقات بود که به عنوان بهترین تیم شهرستان شانس حضور در مسابقات دهیاری استان به عنوان نمایندگی شهرستان به این تیم سپرده شد . تیم فجر امیرآباد در حالی در این مسابقات شرکت کرد که ترکیب این تیم را تنها  13 بازیکن و 1 سرپرست (علی سلجوقی) تشکیل میداد. تیم با کمبود نفرات انا با روحیه و اعتماد به نفس راهی این مسابقات گردید. تیم در این مسابقات بدون هیچ کمک مالی و عدم وجود اسپانسر از طرف شهرستان و اداره تربیت بدنی کرد و با اتحاد و همدلی و با اتکال به خداوند قادر و دست و پنجه نرم کردن با مشکلات زیاد به میدان مبارزه وارد شدند. مشکلات و نارسایی ها اعضای یکدل و مصمم تیم را دلسرد نکرد و با  اقتدار و امادگی کامل برای شرکت اولین بازی راهی بروجن و محل برگزاری بازی ها تالاب چغاخور شده که در این مسابقات بعد از پشت سر گذاشتن چند حریف قدر استانی، در میان بهت و تعجب همگان راهی فینال این مسابقات گردید.

     در بازی فینال با همه توان برای تصاحب قهرمانی تلاش شد اما به دلیل نداشتن بازیکن تعویضی و خستگی دیگر بازیکنان نتیجه را به تیم شهرستان فارسان واگذار کرد و به مقام نایب قهرمانی اکتفا می نمود و سرافرازانه به خانه باز گشت تا خود را برای حضور مقتدرانه لیگ برتر شهرستان برای سال آینده آماده کند. این اولین افتخار فوتبال کوهرنگ در چند سال اخیر بود که با حضور در لیگ های استانی تیم های مختلف  توسط تیم فجر به دست آمد باز هم این پایان کار تیم نبوده تا این که در تابستان 85 به لیگ برتر شهرستان راه یافته و با تکیه بر همین بازیکنان بومی خود و فقط با یک باخت که آن هم تأثیری در صعود تیم به مرحلة بعد نداشت به کار خود ادامه داد و پا به فینال مسابقات لیگ برتر گذاشت و با تیم ریشه دار و قدیمی شهرستان، یعنی شاهین چلگرد رو در رو شد. این بازی از طرف صدا و سیمای شبکه جهانبین (شبکه استانی ) پخش شد که در این بازی، تیم فجر موفق به شکست تیم شاهین و کسب مقام قهرمانی در لیگ برتر گردید. این موفقیت و پیروزی در برابر تیمی بنام شاهین کسب می شد که تیم شاهین چلگرد از بازیکنانی مطرح که از تیم های لیگ های معتبر خوزستانی و اصفهانی بهره می برد. و این برد افتخار آفرین تیم فجر با حداقل و امکانات و با تکیه بر بازیکنان روستای امیر آباد به دست آمده بود و این افتخار بزرگی بود که بازیکنان جوان اما با انگیزه کسب کسب نموده بودند.برد مقتدرانه و  پخش مسابقه از تلویزیون  باعث جلب توجه تیم شهدای استان حاضر در لیگ دسته سه کشور به چند بازیکن این تیم گردید که با حضور نمایندگانی از اعضاء تیم درلیک کشور افتخاری دیگر را در کارنامه فوتبال این روستا به ثبت شد. آخرین قهرمانی تیم فجر تابستان امسال (89) در لیگ کوهرنگ می باشد.

آخرین حضور بازیکنان این تیم در تیم منتخب  شهرستان (اتحاد کوهرنگ) بود که با شکست دادن تیم اردل و کسب قهرمانی در مسابقات زیر گروه لیگ برتر را با موفقیت به پایان رساند.

 

فرستاده شده توسط : ظاهر سلجوقی

/ 1 نظر / 42 بازدید
حسین عبدالهی پبدنی

با درود به شما و همه ورزشکاران و همتباران ارجمندم. پیشرفت و موفقیت شما را از ایزد یکتا خواستارم. پیروز و سربلند باشید